Spišské Podhradie
Základná škola, Palešovo nám. 9
Základná škola Palešovo nám. 9 Spišské Podhradie
Úspechy mladých športovcov

Žiaci Základnej školy na Palešovom námestí v Spišskom Podhradí sa aj v uplynulom školskom roku 2014/2015 zapájali do pestrej palety športových súťaží a v konkurencii súťažiacich škôl sa snažili vybojovať čo najlepšie umiestnenia.

Na začiatku prvého polroka sa zúčastnili v okresných pretekoch v cezpoľnom behu, kde Jozef Kaľavský vybojoval 1. miesto v individuálnom výkone a celému družstvu chlapcov  sa podarilo dosiahnuť 2. miesto.  Neskôr, v krajskom kole, sa Jozef Kaľavský umiestnil na  9. mieste.
Športové šťastie sa usmialo aj na naše žiačky, ktoré v okresnej súťaži vo florbale získali 1.miesto.
Z bedmintonu si chlapci priniesli 3. miesto a podobne aj dievčatá získali sympatické 3. miesto.
Vo volejbale obsadili žiaci 3. miesto a žiačky 3.miesto.
V okresných súťažiach v  basketbale žiakov a žiačok naši športovci nedosiahli výraznejšie úspechy. Aj keď sa im nepodarilo dosiahnuť žiadne pódiové umiestnenie, bola to pre nich cenná skúsenosť.
V stolnom tenise sa však dievčatám darilo a v okresnej súťaži vybojovali 2. miesto.
Pochvalu za veľkú bojovnosť si zaslúžia staršie žiačky, ktoré sa zúčastnili na turnaji v malom futbale. Dosiahli výborné 2. miesto, víťazstvo im uniklo len o vlások. Ani mladšie žiačky sa nedali svojimi výkonmi zahanbiť. Získali pekné 3. miesto.
Žiaci Základnej školy na Palešovom námestí majú veľkú chuť pokračovať v účasti v súťažiach a veria, že sa im podarí dosiahnuť aj ďalšie úspechy.
Už na začiatku školského roku 2015/2016 sa družstvu chlapcov  podarilo získať 2. miesto v okresnom kole cezpoľného behu a v individuálnom výkone dobehol deviatak Lukáš Cmorej na 3. mieste. V bedmintone získali chlapci 2. a dievčatá 3. miesto. Blahoželáme a držíme im prsty aj v ďalšej športovej reprezentácii našej školy.