Dedko, babka, poď sa so mnou hrať !

Ilustračné foto Kedysi ktosi povedal, že staroba je ako jeseň života.Možno preto si v tomto jesennom období, v mesiaci október, každoročne pripomíname Mesiac úcty k starším. Úcta k starším ľuďom by mala byť prirodzenou súčasťou nášho života. Starší ľudia si ju zaslúžia, pretože vekom nadobudli skúsenosti, ktoré odovzdávajú nám mladším.

Rok ubehol ako voda a žiaci 1. stupňa  na ZŠ Palešovo  námestie v Spišskom Podhradí  spolu s pani učiteľkami, opäť pripravili pre starých rodičov pekné popoludnie pod názvom Dedko, babka, poď sa so mnou hrať .Starých rodičov privítal Lukáš Kalinaj, žiak 3.A triedy a oboznámil prítomných s krátkym kultúrnym programom. Prváci si pripravili pásmo básničiek, druháci ľudovú pieseň Na podrackej veži, tretiaci tancovali, štvrtáci si pripravili vtipy. Kultúrnym programom sa deti chceli poďakovať starým rodičom za prácu, lásku a múdrosť, ktorú im stále odovzdávajú.
Po kultúrnom programe pani učiteľky zapojili deti a starých rodičov do súťaží. Súťažili v skladaní čiapok z novín, párovaní ponožiek, hádzaní gaštanov na cieľ, uzatváraní kompótových fliaš. Nakoniec sme preverili deti a starkých, do akej miery poznajú slovenské ľudové piesne, ktoré si v závere zaspievali všetci prítomní. Za každú súťaž boli najšikovnejší odmenení sladkou odmenou. Príjemná atmosféra pokračovala aj pri malom občerstvení a priateľskom posedení starých rodičov a pani učiteliek.
Milá babka, milý dedko, ďakujeme Vám za všetko. Za úsmev, ktorý vždy pre nás máte, za krásne spoločné chvíle, ktoré s nami prežívate. Prajeme Vám pevné zdravie ,veselú myseľ, veľa úsmevu a radosti zo života. Sľubujeme, že úctu k Vám si budeme pripomínať nie iba v tento deň, ale každý deň v roku.
                                                                                 Mgr. Mária Olejníková
                                                                             ZŠ, Palešovo námesie 9