Základná škola Palešovo nám. 9 Spišské Podhradie
Úspechy v športe v šk.r. 2015/2016

Ako sa darilo športu na Palešovom námestí v školskom roku 2015/2016?
Športová činnosť žiakov Základnej školy na Palešovom námestí  bola v minulom školskom roku bohatá.
  • Začiatkom školského roka získalo družstvo žiakov na okresnom kole súťaže v cezpoľnom behu 2. miesto a 3. miesto za individuálny výkon si z tejto súťaže priniesol žiak Lukáš Cmorej.
  • V jesennej časti okresných súťaží si z bedmintonu priniesli žiačky 3.miesto a žiaci 2.miesto.
  • V  základnej skupine futbalového turnaja Coca-cola cup postúpili naše žiačky z prvého miesta, avšak ďalších skupinových zápasov sa kvôli naplánovenej školskej akcii nezúčastnili.
  • Nasledovala súťaž v stolnom tenise, odkiaľ si žiačky priniesli 3.miesto.
  • V zimnej časti okresných športových súťaží sme zabojovali aj vo volejbale, basketbale. V napínavom finále vo volejbale obsadili žiačky 2.miesto a tesné 2. miesto zopakovali taktiež aj v basketbale.
  • Florbal je na našej školy veľmi obľúbený, čo potvrdili aj naše žiačky ziskom 1.miesta a postupom na krajské kolo. Na krajskej súťaži vo florbale v Prešove  sa naše zverenkyne nestratili v silnej konkurencii a získali 5.miesto.
  • Staršie žiačky potvrdili svoje kvality aj v okresnom kole v malom futbale, kde obsadili 2. miesto. Mladšie žiačky však nezaváhali a odniesli si z malého futbalu 1.miesto a v krajskom kole v Kežmarku vybojovali sympatické 5.miesto.
  • K populárnym športovým aktivitám patril aj lyžiarky výcvik pre starších žiakov v lyžiarskom stredisku Krompachy Plejsy a plavecký výcvik v plavárni v Krompachoch
Športová činnosť a úspechy našich žiakov nás tešia. Blahoželáme im a držíme im prsty aj v ďalšej športovej činnosti a reprezentácii našej školy.