Fašiangový karneval

Fašiangový karneval v našej škole

Február patrí medzi najzábavnejší mesiac v roku, sú fašiangy. A fašiangy, to sú plesy, karnevaly, veselé sprievody v maskách. Kto by sa netešil? Môže byť niečo krajšie, ako sa  raz za rok zmeniť na vílu, princeznú, vodníka alebo čarodejníka?

Vštepovať deťom vzťah k tradíciám a zároveň sa pri tom zabaviť, to je cieľom fašiangového karnevalu v Základnej škole na Palešovom námestí v Spišskom Podhradí.

31.1.2018 pani učiteľky  a pani vychovávateľky pripravili pre deti z prvého stupňa dopoludnie plné hier, súťaží a dobrej nálady .

Karneval sa konal v krásnej zrekonštruovanej telocvični. Pani riaditeľka Mgr. Ľ .Karpatyová sa postarala o občerstvenie. Hudbu zabezpečili rodičia. O najkrajších maskách rozhodovala porota v zložení študentiek Pedagogickej školy v Levoči / pod vedením PaedDr. B. Švabovej /, ktoré sa s nadšením venovali deťom celé dopoludnie.  Nezabudlo sa ani na tombolu. Deti netrpezlivo očakávali chvíľu, kedy si budú môcť vybrať z bohatej ponuky. Kto mal šťastie vyhral peknú cenu. Žrebovanie bolo nielen napínavé ale aj plné smiechu.

Všetko má svoj koniec, aj náš karneval. Už teraz sa tešíme na fašiangové obdobie v budúcom  kalendárnom roku.

Mgr. Mária Olejníková

ZŠ Palešovo nám. 9