Veľkonočné vajíčko

každý sa raduje,

dievčatko spod Tatier

vajíčko maľuje.

S príchodom jari prichádzajú veľkonočné sviatky. Typickým symbolom Veľkej noci sú veľkonočné vajíčka a preto sa začiatkom apríla 2019 naša škola zapojila do  výtvarnej súťaže o najkrajšie veľkonočné

vajíčko, ktorú pre žiakov 1.stupňa vyhlásila pani učiteľka Olejníková.

Cieľom súťaže bolo podporiť a uchovať tradičné ľudové remeslá, vzory a techniky, rozvíjať tvorivosť u detí a vytvoriť niečo pekné s pomocou svojich rodičov a starých rodičov. Kraslice mohli byť maľované, kreslené,  vyrobené z papiera, dreva a iných materiálov.

Súťaž bola ukončená 12.4.2019 .Všetky výrobky boli umiestnené v priestoroch budovy 1.stupňa, kde sa konala jarná výstava spojená so súťažou. Do súťaže sa zapojilo 39 detí.

Deti boli veľmi šikovné a z ich rúk vyšli prekrásne farebné výtvory. Bolo veľmi ťažké vybrať to najkrajšie,

preto boli všetci súťažiaci odmenení vecnou cenou a diplomom.

Ďakujeme všetkým šikovným a kreatívnym súťažiacim, ktorí sa zapojili do našej školskej súťaže a tešíme sa na ďalší ročník v školskom roku 2019 / 2020.

Pokojné prežitie veľkonočných sviatkov Vám prajú žiaci ZŠ na Palešovom námestí 9, v Spišskom Podhradí.

Mgr. Mária Olejníková