História a súčasnosť

Základná škola má výhodnú polohu. Nachádza sa v centre mesta  Táto výhodná poloha vytvára priaznivé podmienky na jej otvorenosť voči deťom, rodičom, verejnosti. Je umiestnená v historických budovách v meštianskych domoch a jej korene siahajú až do obdobia vlády Márie Terézie. Rekonštrukciou historických objektov priestory školy opekneli a skvalitnili sa podmienky pre vzdelávací proces. Škola sa nachádza v regióne s významnými historickými, kultúrnymi i prírodnými pamiatkami zaradenými do celosvetového kultúrneho a prírodného dedičstve UNESCO. Túto pozíciu školy využívame na prehlbovanie vedomostí žiakov o regionálnej histórii, prírodných krásach, pestujeme a prehlbujeme u nich hrdosť a lásku k svojmu rodisku i regiónu.

Opierajúc sa Školský vzdelávací program formujeme u žiakov zdravý a tvorivý životný štýl, prehlbujeme vnútornú motiváciu, rozvíjame emocionálnu inteligenciu, sociálne cítenie a hodnotové orientácie. Program školy sleduje rozvíjanie kľúčových kompetencií žiakov dôležitých pre život každého žiaka prepájajúcich navzájom viac vzdelávacích oblastí a odborov a tvoriacich základ celkovej vzdelanosti žiakov.