Školák
LOGO
LOGO
Home Školák - Váš e-časopis pre Vás
Verzia pre tlač

Rómeo a Júlia trochu inak 

Rozprávač(Rz):Každý pozná príbeh o láske a nešťastí. Ale dnešná doba tu prináša niečo nové. Rómeo a Júlia v novom, „modernejšom“ kabáte...

Rz: Od začiatku 21. storočia sa mali rodiny Samsungovcov a Iphonovcov mierumilovné vzťahy. V podstate žili v harmónii. Lenže jedného dňa Iphonovci prehlásili, že sú najlepšou značkou na trhu ,a tým sa vzťahy rodín zničili. Medzi nimi sa objavil múr, aby sa na seba už nikdy nepozreli. Až na to že to nebolo také jednoduché kvôli reklamám v novinách a na Youtube...

Rz:Tento príbeh lásky sa stal úplnou náhodou. Rómeosung chcel napísať svojej priateľke Nokii, ale omylom to poslal IJúlii. V správe stálo:

Rómeosung(R): Moja najkrajšia a najkvalitnejši elektronika. Tvoje obdĺžnikové krivky a lesklý kryt mi vždy vyrazia batériu.

Rz:IJúlia sa zaskočí a ihneď odpisuje.

IJúlia(J): Rómeosung, ty môj najmilší. Aspoň v tejto SMSke si zničil rodinný múr.

Rz: IJúlia odošle správu aj s tromi srdiečkami. Rómeosung sa zľakol, ale aj tak odpisuje.

R: Čo keby sme sa stretli v obchode s elektronikou? Dajme tomu o 13:00?

J: OK.

R: OK. Budem sa na teba tešiť.

Rz:Toto dejstvo je napínavé. Rómeosund a IJúlia sa majú stretnúť! Lenže IJúlia príde skôr v jahodovo červenom kryte. Nikde nevidí Rómeosunga. Pozrie sa na svoj displej a vidí, že prišla o 5 minút skôr.

J: Radšej sa zapnem do úsporného režimu, kým Rómeosung príde.

Rz:IJúlia si ľahne na podlahu a čaká v úspornom režime. O necelú hodinu pribehne Rómeosung, ale nikde nevidí IJúliu. Po chvíli si ju všimne ležať na zemi.

R: Bola to vražda pomocou vírusu alebo sa jej vybila batéria?

Rz: Rómeosung je v šoku a o pár sekúnd spadne na displej, pretože sa mu vybila batéria. Ijúlia sa zobudí a vedľa nej leží Rómeosung.

J: Rómeosung, Rómeosung, mal si si zobrať powerbanku. Ešte že mám so sebou svoju kabelku! Otváram ju, ale nie! Kábel som si nechala v dome!

Rz: IJúlia zavibruje kvôli nedostatku batérie a spadne krytom na zem...

Rz:A to jest koniec! Vy, pýtate sa ako príbeh končí? Zostali spolu aj dlho po smrti. No, teda iba necelých 45 minút. Pretože ich našli predavači a oboch predali za vysokú cenu. A tým sa ich príbeh skončil...

 

Maroš Goroľ, 9. A