Školák
Home Školák - Váš e-časopis pre Vás
Verzia pre tlač

Vymysli príbeh

Siedmaci áčkari mali slová cudzieho pôvodu využiť pri napísaní krátkeho príbehu.

Slová: psychológ, horský bicykel, film o faraónoch, dynastia faraónov, digitálny fotoaparát, hypermarket, Cyril, Cilka, chirurgické oddelenie, vírus, symbol, lyrika

Bol jeden psychológ, ktorý mal horský bicykel, keď prišiel domov z práce, pozrel si film o faraónoch, kde ho zaujala dynastia faraónov. Hneď si vybral digitálny fotoaparát a vybral sa na horskom bicykli do hypermarketu, kde stretol kamarátov Cyrila a Cilku.  Na druhý deň, keď prišiel do práce (chirurgické oddelenie), počítač mu napadol vírus, kde sa objavil symbol lebky. A tak si psychológ vybral knihu a začal čítať lyriku.

Lukáš Bučák

Moje prázdniny

Ako tak prázdniny začali plynúť,  tak zo začiatku bol môj jediný symbol šťastia televízor. V televízore ma najviac zaujal film o pyramídach, v ktorom vystupovala aj dynastia faraónov. Ten film sa mi veľmi páčil.

Na druhý deň som sa vybrala vonku. Vzala som si svoj horský bicykel a išla som po kamarátku Cilku a kamaráta Cyrila. Vybrali sme sa do hypermarketu, v ktorom sme stretli psychológa, ktorý navštevoval našu školu. Keď sme išli z hypermarketu, tak som spadla z bicykla. Cilka okamžite volala mojej mame, s ktorou som potom išla na chirurgické oddelenie. Doktori zistili, že mám rozťaté koleno. Nechali ma tam týždeň ležať.

Za ten týždeň  som si čítala lyriku a potom som si s digitálnym fotoaparátom urobila na pamiatku fotku a išla som domov. Doma ma neskôr chytil nejaký vírus. A tak som ešte ďalší týždeň ležala doma v posteli.

Natália Lopatková

Išla som do hypermarketu kúpiť film o pyramídach. Volal sa Dynastia faraónov. Bolo tesne po Vianociach, takže zľavy nesmeli chýbať. Videla som horský bicykel za 150 €. Pomyslela som si: „ Radšej nad ním ani nepremýšľam, lebo skončím na chirurgickom oddelení.“ :-))) Hneď vedľa filmov boli fotoaparáty, ale jeden digitálny mám už doma. Minule mi ho môj pes Cyril skoro rozbil a o poškriabanom displeji od mačky Cilky ani nehovorím.

Pri pokladni som stretla psychológa. Mal na ruke vytetovaný symbol hada. Včera išiel ruka v ruke s mojou doktorkou… Áno, presne s tou, ktorá mi vyliečila vírus. Cestou domov som rozmýšľala nad všetkými životnými katastrofami, teda aj nad mojou písomkou z lyriky.

Radka Grivalská